2018 Flamingo Cup Results

Class : AU5 UNDER M

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   76   AU5 UNM     JHSC  SKYE PATRIDGE       2:04.33 (1)  2:05.73 (1)    4:10.06 (1)

74   AU5 UNM     JHSC  ANDY SCHILLING      2:12.66 (2)      DNF

78   AU5 UNM     JHSC  SAM LYNCH

 

Class : U08 F

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   1    U08 F F     JHSC  CECILIA TREMANTE    1:46.71 (2)  1:37.84 (1)    3:24.55 (1)

2   5    U08 F F     TVR   LILI OVERCAST       1:45.18 (1)  1:43.22 (2)    3:28.40 (2)

3   3    U08 F F     JHSC  GWEN GEORGIADES     1:54.98 (3)  1:55.84 (3)    3:50.82 (3)

4   2    U08 F F     JHSC  MAGGIE HOLLAND      1:58.84 (4)  1:59.68 (4)    3:58.52 (4)

6    U08 F F           BAYLEE LANE         2:01.66 (5)      DNS

 

Class : U08 M

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   18   U08 M M     JHSC  NIXEN SCHUTT        1:39.56 (1)  1:40.45 (1)    3:20.01 (1)

2   23   U08 M M           NEIL KLEIN          1:39.58 (2)  1:41.90 (2)    3:21.48 (2)

3   20   U08 M M     TVR   BENNETT HULTMAN     1:42.28 (3)  1:42.26 (3)    3:24.54 (3)

4   19   U08 M M     JHSC  OLIVER DAVIDSON     1:48.20 (4)  1:47.38 (4)    3:35.58 (4)

5   16   U08 M M     JHSC  ANGUS SPANKIE       1:51.97 (5)  1:52.55 (5)    3:44.52 (5)

6   77   U08 M M     JHSC  WILL LYNCH          2:02.85 (7)  1:54.85 (6)    3:57.70 (6)

7   22   U08 M M           BRYCE NEWMAN        1:59.39 (6)  2:02.44 (7)    4:01.83 (7)

8   25   U08 M M           ARLO SWENSON        2:09.00 (8)  2:04.51 (8)    4:13.51 (8)

9   26   U08 M M           OWEN TURNIPSEED     2:19.34 (9)  2:18.08 (10)   4:37.42 (9)

10 24   U08 M M           NOLAN RACICH        2:24.62 (10) 2:15.56 (9)    4:40.18 (10)

21   U08 M M     TVR   ADGER STIENBERG

 

Class : U10 F

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   33   U10 F F     JHSC  FINLEY PEIGHTAL     1:27.62 (1)  1:28.03 (1)    2:55.65 (1)

2   34   U10 F F     JHSC  SHILAH THOMPSON     1:29.81 (2)  1:28.90 (2)    2:58.71 (2)

3   32   U10 F F     JHSC  ADDISON BINSTADT    1:30.99 (3)  1:32.33 (3)    3:03.32 (3)

4   35   U10 F F     JHSC  BEATRICE GEORGIADES 1:38.34 (4)  1:34.60 (4)    3:12.94 (4)

5   31   U10 F F     JHSC  HENNESSY VAN GELDER 1:39.16 (6)  1:36.00 (5)    3:15.16 (5)

6   44   U10 F F     TVR   OLIVIA CHAMBERS     1:39.14 (5)  1:41.08 (6)    3:20.22 (6)

7   40   U10 F F     JHSC  RILEY DEMING        1:47.46 (7)  1:43.84 (7)    3:31.30 (7)

8   36   U10 F F     JHSC  MAIRI SCHILLING     1:47.68 (8)  1:50.30 (9)    3:37.98 (8)

9   42   U10 F F    JHSC  NELL MACGREGOR      1:52.43 (9)  1:48.51 (8)    3:40.94 (9)

10 41   U10 F F     JHSC  PIPER GROHNE        1:54.70 (10) 1:52.65 (10)   3:47.35 (10)

43   U10 F F     TVR   TIA DESLAURIERS

45 U10 F F     TVR   CHARLOTTE KILGROW

46   U10 F F     TVR   LOLA MIZELLE

Class : U10 M

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   72   U10 M M     JHSC  THOMAS KING         1:27.57 (2)  1:27.06 (1)    2:54.63 (1)

2   86   U10 M M     TVR   RILEY MILLER        1:27.66 (4)  1:27.33 (3)    2:54.99 (2)

3   70   U10 M M     JHSC  CHARLIE RYAN        1:28.79 (5)  1:27.07 (2)    2:55.86 (3)

4   62   U10 M M     JHSC  ZACK PUTNAM         1:29.45 (6)  1:27.67 (4)    2:57.12 (4)

5   69   U10 M M     JHSC  FINN BENINGA        1:27.62 (3)  1:32.65 (8)    3:00.27 (5)

6   84   U10 M M     TVR   COLTON PETCH        1:27.45 (1)  1:32.92 (9)    3:00.37 (6)

7   65   U10 M M     JHSC  WILL GEITTMAN       1:31.89 (8)  1:29.69 (5)    3:01.58 (7)

8   63   U10 M M     JHSC  MAX LYNCH           1:32.99 (9)  1:32.15 (7)    3:05.14 (8)

9   39   U10 M M     JHSC  ZACK BAKER          1:35.27 (10) 1:34.69 (11)   3:09.96 (9)

10 68   U10 M M     JHSC  WHIT HALL          1:35.33 (11) 1:34.64 (10)   3:09.97 (10)

11 59   U10 M M     JHSC  TYLER RAMAGE        1:37.66 (13) 1:35.13 (12)   3:12.79 (11)

12 64   U10 M M     JHSC  BREYER STRAND       1:37.25 (12) 1:35.64 (13)   3:12.89 (12)

13 82   U10 M M     TVR   PARKER CHAMBERS     1:39.46 (14) 1:40.03 (15)   3:19.49 (13)

14 56   U10 M M     JHSC  CAEL CONROY         1:39.98 (16) 1:40.10 (16)   3:20.08 (14)

15 80   U10 M M     JHSC  BARD BARNETT        1:40.56 (17) 1:39.92 (14)   3:20.48 (15)

16 67   U10 M M     JHSC  KOVEN PATRIDGE      1:39.66 (15) 1:43.08 (17)   3:22.74 (16)

17 89   U10 M M     TVR   SAGE KANDOLIN       1:47.03 (18) 1:45.75 (18)   3:32.78 (17)

18 81   U10 M M     JHSC  ASHTON LUSTFIELD    1:48.49 (20) 1:46.35 (19)   3:34.84 (18)

19 91   U10 M M           CANYON SCHELL       1:50.81 (21) 1:52.25 (20)   3:43.06 (19)

20 90   U10 M M           NYLE SWENSON        2:01.25 (22) 2:07.51 (21)   4:08.76 (20)

60   U10 M M     JHSC  WILLIAM FREYMANN        DNF      1:31.62 (6)

73   U10 M M     JHSC  ALEX DAVIDSON

79   U10 M M     JHSC  SAMUEL WERNER       1:29.93 (7)      DNF

83   U10 M M     TVR   ALEX CHAMBERS

85   U10 M M     TVR   GAVIN ROMAINE

87   U10 M M     TVR   BODE FINE           1:48.35 (19)     DNS

88   U10 M M     TVR   SABIN GUTIERREZ

 

Class : U10 M SB

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

105  U10 M M           RYDER WHITE         4:12.32 (1)

 

Class : U12 F

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   106  U12 F F     JHSC  MADDIE RYAN         1:28.27 (1)  1:27.71 (1)    2:55.98 (1)

2   96   U12 F F     JHSC  FINLEY BROWNFIELD   1:42.82 (2)  1:42.95 (2)    3:25.77 (2)

3   98   U12 F F     JHSC  MADELEINE HOLLAND   1:55.64 (4)  1:50.95 (3)    3:46.59 (3)

4   103  U12 F F           KARLEE NELSON       1:54.43 (3)  1:55.36 (4)    3:49.79 (4)

5   104  U12 F F           SAVANNAH JOHNSON    1:59.98 (5)  1:59.55 (5)    3:59.53 (5)

99   U12 F F     TVR   GRACE DESLAURIERS

101  U12 F F     TVR   COCO RAMKOWSKY

 

Class : U12 M

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1        Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   124  U12 M M     TVR   GRIFFIN MILLER      1:22.42 (1)  1:21.40 (1)    2:43.82 (1)

2   116  U12 M M     JHSC  TAYLOR WATSABAUGH   1:23.72 (2)  1:24.57 (2)    2:48.29 (2)

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

3   123  U12 M M     TVR   BRADFORD KING       1:27.89 (3)  1:25.14 (3)    2:53.03 (3)

4   118  U12 M M     JHSC  WILL PUTNAM         1:28.62 (4)  1:29.35 (4)    2:57.97 (4)

5   102  U12 M M           JAMES KLEIN         1:30.20 (5)  1:32.53 (5)    3:02.73 (5)

6   128  U12 M M     TVR   SAM HUTCHINSON      1:35.00 (6)  1:34.26 (6)    3:09.26 (6)

7   117  U12 M M     JHSC  GARRETT WATSON      1:38.14 (7)  1:39.29 (7)    3:17.43 (7)

8   120  U12 M M     JHSC  AXEL WOGOMAN        1:41.84 (9)  1:42.30 (8)    3:24.14 (8)

9   121  U12 M M     JHSC  CULLEN BARNHART     1:38.93 (8)  1:48.30 (9)    3:27.23 (9)

119  U12 M M     JHSC  DAEGAN WILSON

125  U12 M M     TVR   BENJAMIN BRADFORD

126  U12 M M     TVR   WOLFIE GENSCH

127  U12 M M     TVR   GAVIN CHAMBERS

 

Class : U14 F

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   136  U14 F F     TVR   CADEL CARRIGAN      1:29.39 (1)  1:27.73 (1)    2:57.12 (1)

 

Class : U14 M

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name               Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   148  U14 M M           JULIAN SOUSA        1:30.69 (1)  1:30.83 (1)    3:01.52 (1)

2   152  U14 M M           SEAN RUCKMAN        1:43.20 (2)  1:45.89 (2)    3:29.09 (2)

3   150  U14 M M     TVR   DUNE MECARTNEY      1:45.45 (3)  1:51.49 (3)    3:36.94 (3)

4   147  U14 M M     JHSC  BRADLY PEREZ        1:59.53 (4)  1:58.41 (4)    3:57.94 (4)

 

Class : ADULT F

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   333  ADULT F           CHARLETTE           1:20.71 (1)  1:20.81 (1)    2:41.52 (1)

2   163  ADULT F          ELIZABETH COONEY    1:34.80 (2)  1:36.59 (2)    3:11.39 (2)

3   165  ADULT F           MAGGIE SCHILLING    1:39.76 (4)  1:38.38 (3)    3:18.14 (3)

161  ADULT F           TAYLOR RUCKMAN      1:38.73 (3)

 

Class : ADULT M

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

1   444  ADULT M           JAMES RAMMAGE       1:30.44 (3)  1:29.20 (1)    2:59.64 (1)

2   171  ADULT M           NED                 1:33.47 (4)  1:31.71 (2)    3:05.18 (2)

3   164  ADULT M           BRIAN SCHILLING     1:34.28 (5)  1:33.09 (3)    3:07.37 (3)

4   162  ADULT M           OSCAR FREESEN       1:41.93 (6)  1:43.02 (4)    3:24.95 (4)

F1   ADULT M           NED                 1:17.19 (1)

160  ADULT M           CHASE BENINGA       1:29.11 (2)

 

Class :

 

Pl Bib  Class Gender Team    Name                 Run 1         Run 2      Combined

________________________________________________________________________________

30                                         2:18.52 (4)

F2                                         1:30.53 (2)

F3               SNOWBOBRYTON NELSON       2:14.36 (3)

F4                                       1:29.25 (1)